SMIEKLU JOGA UZŅĒMUMOS

Pārsteidz savus darbiniekus vai klientus ar oriģinālu notikumu! Smieklu joga būs aizraujoša aktivitāte korporatīvajos pasākumos, jubilejas ballītēs, sporta spēlēs un citos nozīmīgos notikumos!

Smieklu joga ir pasaules fenomens, ko veiksmīgi praktizē jau vairāk nekā 100 dažādās valstīs. Tas ir spēcīgs ‘’ierocis’’, kas palīdz biznesa cilvēkiem samazināt stresu darba vietā un izveidot radošu, priecīgu un enerģisku komandu.

Indijas ārsta Dr. Madana Katarias (Madan Kataria) 1995. gadā radītā prakse  ir svarīgs atklājums, kas sniedz ikvienam iespēju izsmieties un praktizēt smiešanos kā apzinātu rīcību, kā grupas vingrinājumu, nebalstoties tikai uz humoru, jokiem vai komēdiju.

BBC un ‘’Google Offices’’ to izmanto, Oprah Winfrey ir to izmēģnājusi un atzīst par noderīgu, britu aktieris John Cleese atzīst to par labu esam. Šis inovatīvais koncepts ir ticis plaši atzīts visur pasaulē, par to ir rakstīts arī publikācijās prestižos medijos, tādos kā ‘’TIME Magazine’’, ‘’The New Yorker’’, ‘’National Geographic’’, ‘’Wall Street Journal’’ un ‘’Daily Telegraph’’.

Kāpēc cilvēkam jāsmejas apzināti?

  • Augstas spriedzes un stresa piesātinātajā ikdienā nav daudz iemeslu, lai smietos. Tāpēc vēlams smieklus ierosināt apzināti. Tādējādi varam izvēlēties, kad savā dzīvē ienest smieklus, prieku un laimi tā vietā, lai gaidītu, kad tas notiks spontāni.
  • Neapzinātie, gadījuma rakstura smiekli, kas ienāk mūsu dzīvē, ir īsi, tikai pāris sekundes, bet, lai uzlabotu veselību ar smieklu palīdzību, mums ir jāsmejas vismaz 10 minūtes.
  • Ikviens var ierosināt smieklus apzināti ar smieklu jogas vingrinājumu palīdzību.
  • Ja kāds domā, ka apzināti smieties ir mākslīgi vai nedabīgi, to pašu var teikt par skriešanu, trenažieru zāles apmeklējumu, jo arī to mēs darām apzināti.
  • Ir pierādīts, ka ķermenis nespēj atšķirt apzinātus smieklus no neapzinātiem un spontāniem. Tiek iegūts identisks labums veselībai.

7 LIELISKI IEMESLI, LAI IEVIESTU SMIEKLU JOGU SAVĀ ORGANIZĀCIJĀ

1. Ātrākais veids, kā samazināt stresu un saglabāt veselību

Smieklu joga ir visvienkāršākais veids, kā atbrīvoties no stresa, spriedzes, izdegšanas sindroma un depresijas, kas šobrīd ir galvenie slimību izraisītāji un attiecīgi ietekmē arī ikvienu darba devēju. Jo vairāk cilvēki slimo, jo mazāka produktivitāte.

2. Veselīgs vingrinājums aizņemtiem cilvēkiem

Smieklu joga darbojas kā aerobais vingrinājums bez svīšanas. Ir pierādīts, ka 10 minūtes izsmiešanās no sirds rada tādu pašu efektu, kā 30 minūtes pavadot airējot. Tā palīdz stimulēt sirds ritmu, palielina asins cirkulāciju, apgādā ar skābekli un atbrīvo organismu no toksīniem.

3. Pieaug darbinieku produktivitāte:

Darba produktivitāte lielā mērā atkarīga no garastāvokļa, un tieši Smieklu jogas spēkos ir izmainīt cilvēka garastāvokli pāris minūtēs. Smiešanos 10 minūšu garumā var pielīdzināt 30 minūšu skrējienam – mēs sadedzinām taukus, masējam iekšējos orgānus un atmodinām gremošanas sistēmu, kā arī darbinām ap 400 muskuļu – sejas, roku, vēdera un kāju.

4. Komandu saliedēšana

Cilvēki, kuri smejas kopā, strādā kopā. Smieklu joga ir spēcīgs instruments, kas satuvina cilvēkus ļoti vienkāršā veidā. Tā arī palīdz sasniegt pozitīvu garīgo attieksmi, cerību un optimismu, uzlabo komunicēšanas prasmes, kas palīdz komandu saliedēšanā.

5. Motivācija un komunikācija

Biroja darbiniekiem, pārdošanas un mārketinga cilvēkiem Smieklu joga palīdz pasmaidīt un veicināt labas sajūtas ķermenī. Tas uzlabo komunikāciju, kas, savukārt, palīdz vairot klientu skaitu, kā arī esošo klientu apmierinātību.

6. Inovācijas un radošums

Nepārtrauktu pārmaiņu laikā, kurā dzīvojam, ikvienam jābūt elastīgam un atvērtam jaunām idejām, jauniem risinājumiem, ar vieglu smaidu jāpieņem negaidītas pārmaiņas, un Smieklu joga te ir lielisks palīgs.

7. Uzlabo koncentrēšanās spēju Cilvēkresursu vadīšanā

Cilvēka smadzenēm parasti ir grūti bez pārtraukuma koncentrēties ilgāk par 90 minūtēm. Pārkāpjot šo slieksni, koncentrēšanās spēja ievērojami samazinās. Pat 5-10 minūšu īsa Smieklu jogas prakse nodrošina lielisku enerģijas lādiņu un koncentrēšanās spēju stundām garajās korporatīvajās sapulcēs, apmācībās un konferencēs.

Lai saņemtu plašāku informāciju par individuāli izstrādātām korporatīvajām programmām darbavietām vai informāciju par Smieklu Jogu un smieklu apmācību, lūdzu, sazinieties ar mums.

Piesaki smieklu jogu